27 Eylül 2017 Çarşamba

DAHA MOTİVE ÇALIŞMAK İÇİN 5 YÖNTEM

   
Selamlar hepimiz zaman zaman çalışırken kendimizi düşmüş, bıkmış hissedebiliriz. Öyle zamanlarda daha fazla düşüşe uğramakta silkelenip kalkmakta bizim elimizde elbet. Okuduğum kitaplardan, izlediğim filmlerden derleyip topladığım en etkili beş motive yöntemini sizin için kaleme alıyorum. Gelin bunlar nelermiş biraz inceleyelim

1- Düzenli ol 

Bu madde beni en çok etkileyenler arasında. Eğer ortam dağılmaya başlamış, işler birikiyor ve ben hiçbir aksiyon almıyorsam kesinlik bu durum beni daha da aşağıya çekiyor. Ortamı toplamak, işleri kategorilere ayırmak, temiz ve ferah bir alan hazırlamak enerjinizi kesinlikle yukarı çekecek olan baş faktörlerden biridir.

2- Planlı Çalış

Eğer yaptığın iş belirli ve keskin tarihlere dayalı ise bir not defteri alıp  yapılacaklar listesi oluşturmak seni epey rahatlatacaktır. Böylece aklında dolaşan karmaşalardan kurtulmuş olacaksın. Alacağın defterin seni motive eden güzel sözlerden ve detaylardan oluşması bu aşamada önemli.

3- Kendine Özen Göster

Bu adım çok önemli. İnsanın kendini iyi hissetmesi her alanda başarılı ve özgüvenli olmasına katkı sağlar. İyi bir kombin, temiz çok iyi şekillendirilmiş bir saç, etrafa saçtığın güzel kokular...
Bunlar işini daha iyi yapmanı sağlamayacak elbette ama emin ol daha mutlu çalışmanı sağlayacak. Her şeyin başı insanın önce kendini sevmesinden geçer unutma.

4- Güne Yarım Saat Erken Başla

Apar topar hazırlanıp işle gitmek, hava kararınca dönüp yemek yedikten sonra hemen uyumak ve tekrar uyanıp işe gitmek. İnsana kendini unutturan, içinde yaşam sevincini aşağı çeken durumlar arasında. Halbuki çok değil güne yarım saat bile olsa erken başlamak sabah haberlerini izlemek ya da küçük bir yürüyüş yapıp kahvaltı için fırından ekmek almaya gitmek, hayatın işten ibaret olmadığını hissetmeniz için yeterli olacaktır. Sabah erken saatte havayı solumak, kuş seslerine şahitlik etmek motivasyonunuzu yükseltecektir.

5- Gülümse

Kimsenin sizi motive etmesini bekleyemezsiniz. Önce kendiniz gülün, günaydın deyin, müzik dinleyin,etrafınıza güzel enerjiler yayın. Masanızı sevdiğiniz objelerle renklendirin, işinizi benimseyin ve en önemlisi bir daha bir daha Gülümseyin!

Hoşçakalın, Tuğçe.


Beni İnstagram Hesabımdan Takip Etmek için Tık tık!

E-mail kanalı ile bana ulaşmak için Tık tık!