16 Mayıs 2016 Pazartesi

Pazar Gezmeleri | Yeni Foça


Merhabalaaar!
Ah pazarın güzelliği hiç bitmese ya! 
Cumartesi günü planlarımız bambaşkaydı aslında taa ki deryacığım arayana kadar. Pazar günü sabahtan melihcanların yazlığına kahvaltıya gidelim mi diye güzel bir teklif sununca hiç düşünmeden kabul ettik. Hava güzel, teklif güzel, insanlar güzel hiç reddedilir mi? :)
Akşam yusuf bizde kalınca sabah 8.45 gibi kaldırdım onu bir güzel hazırlandık. Yolumuz uzun diye hafiften bir şeyler de atıştırdık tabii. :) Derya'da o tarafta hazırlanınca düştük yollara. Menemende buluştuk ordan ver elini Gencerli. Çok da uzak değilmiş. 

Gittiğimizde sofra baştan aşağı donatılmıştı melihcanın annesi şennur teyze deyim yerindeyse döktürmüş. Kızartmadan,sarmaya,börekten,yumurtaya mis gibi bir masa karşıladı bizi. Evlerine ilk kez gitmiştim ben ama inanılmaz samimiydiler. Kahvaltıdan sonra da bir güzel kız kahvelerimizi içtik. Biraz salıncak keyfi yaptıktan sonra Yenifoça 'ya gezmeye çıktık.


Hava inanılmaz güzeldi.Öyle ki insanlar denize girmeye bile başlamışlar. Sahil boyu yürüdük muhabbet ettik. Hangi kafe'ye girip nereye oturacağımıza biraz zor karar versek de sonunda SKY Cafe diye bir mekana girip oturduk denize karşı.Yenifoça ve Gencerli gelişmekte olan yerler olduğu için sakin ve güzeldi. Kafe'den kalkıp Gencerli sahiline gittik midyelerimizi ve çerezlerimizi de alıp iskeleye bir güzel yayıldık. Bir torba midyeyi güle eğlene yedikten sonra yeniden eve geçip akşam yemeğimizi yedik. Şennur teyze gene döktürmüş tabii. 

Akşam fatih sağolsun bizi yusuflara bıraktı. Çayımızı da orada içip, doğru bize. Bir haftasonunu da böyle güzel bitirdik. Yeniden görüşmek üzere Gencerli...

 Tuğçe Çalışkanerler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder