3 Ağustos 2015 Pazartesi

Gittiğim Yerler : Alkoçlar Adakule Hotel / Kuşadası (*****)Merhaba!

Her ramazan bayramında olduğu gibi bu bayramda erkenden araştırdık ve tatil için Alkoçlar Adakule Hotel’de  karar kıldık. 

Normalde çekirdek aile olarak üç kişi gidecektik fakat son anda ablamların da karar değiştirip bizimle gelmesiyle olduk altı kişi! İyi ki de olmuşuz eluş  ( 4 yaşındaki evimizin gözdesi yeğenim ) olmadan tatilin tadı mı çıkarmış :) :)
Her sene olduğu gibi arife gününden giriş yaptık hotel’e. Kuşadası’nda gayet kolay bir yerde olduğundan bulmak hiç zor olmadı. Her hotel yazımda olduğu gibi bu yazımda da gayet objektif davranıp sevdiğim ve sevmediğim yönleri olarak özetleyerek yazacağım yazımı.


Öncelikle biraz bahsetmek gerekirse oldukça büyük bir lobisi olduğundan herkes istediği her yerde oturarak giriş işlemlerinin yapılmasını bekleyebiliyor. Hotel bir koyu kapattığından muhteşem bir manzarası var. Özellikle her akşam gün batımında yemek yemek harikaydı.Tabi bununla birlikte bulunduğu konum gereği merdivenler oldukça sivri ve uzun her şey dâhil de yediğiniz içtiğiniz ne varsa odaya giderken eritmek garanti! :) Zira asansör onca insana yetersiz ve yavaş kaldığından beklemekten sıkılıp merdivenleri seçeceğinizden eminim. En iyisi lobiye yakın bir odayı tercih etmek. Bizim ki öyleydi lobiye yakın olduğundan önce birinci katın manzarası güzel olmaz diye üzülmüştüm ama pencereyi açınca durumun hiçte öyle olmadığını fark ettim.  Aşağıda ki resimden de anlayabilirsiniz ne demek istediğimi.:) :)


Lafı fazla uzatmadan  geçiyorum sevdiğim ve sevmediğim yönlerine:


İlk olarak sevdiğim yönleri,

* Bunu en başa yazmam lazım, muhteşem bir garson ilgisi var bardağınızı boş gördükleri anda hemen gelip ne içersiniz diye soruyorlar tabir-i caizse arı gibi çalışıyorlar.

* Biraz önceki fotoğrafta gördüğünüz gibi havuzlar her alan için ayrı tutulmuş. 210 cm 140 cm olan yan yana bir havuz var derin havuz çok iyi düşünülmüş. Aqua için ayrı bir havuz, çocuklar için aqua havuzu, normal çocuk havuzu ve biraz daha sakinlik tercih edenler için ayrı bir havuz yapmışlar çokta iyi yapmışlar.

* Koyu sadece hotel için kapattıklarından inanılmaz sakin ve güzel

* Etraftaki çam ağaçları sayesinde bayıcı bir sıcağa maruz kalmıyor

* Lobiye girmeden önce ağaçların altına koydukları masalar sayesinde kahvenizi sakin kuş sesleri arasında içebiliyorsunuz.

* Kendi taksi durakları oldukça iyi düşünülmüş.

* Genel olarak hotelin her bölümünde dizayn çok iyiydi.

* Canlı müzik ve eğlence son derece güzeldi.


Gelelim pek sevmediğim yönlerine,

* Odaların mobilyaları tozluydu her çıkış yapan müşterinin ardından temizlendiğini düşünürsek biraz çelişkili.

*Disco gece 02:00 ‘ye kadar açıkken alkolün 00:00 da kesilmesi ne alaka dedirtiyor insana.

*Denizin iskele tarafı muhteşem olmasına rağmen kıyı için taşlıklardan dolayı maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

* Ve mutfağı...
Çeşit olarak böyle bir hotelden çok daha farklı bir şeyler bekliyorduk ancak bayram olmasına rağmen ana       menüleri sevdim ama çok sevdim diyemem
 Özetlemek gerekirse tabii ki iyi yönleri çok çok daha fazla :)

İşte en objektif biçimde bir hotel yazım daha böyleydi umarım bu yaz günlerinde bir gün bir yararı olur, bir sorunuza cevap verebilir...

Sevgiyle kalın.


Tuğçe Çalışkanerler  :)


tugcesays.blogspot.com
İnstg.   tugce.caliskanerler 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder