23 Mart 2015 Pazartesi

ANTALYA/ MANAVGAT ŞELALESİ


Herkese Günaydın. Hayırlı, mutlu haftalar!
Bugün şu yazımda anlattığım Hotelde kaldığımız sürede fırsat bulup gezme şansı yakaladığımız Manavgat Şelalelesini anlatmak istiyorum. Hotelin ayarladığı tur vasıtasıyla gidip görme şansımız oldu. Çokta iyi oldu. Lafı fazla uzatmadan geçiyorum yazıma
,Aslına bakarsanız Manavgat Şelalelerine gideceğiz dendiğinde benim gözümde canlanan manzara gayet doğal bir alanda gidip görülecek sonra da dönülecek bir şelale olmuştu. Meğer o işler öyle olmuyormuş.
Uzun bir tekne turundan sonra artık sıra şelaleye gitmeye gelmişti. Otobüs durdu, herkes arabadan indi oda ne? Burası çarşı değil mi yahu. Yok şelaleye buradan giriliyor dediler, girdik. Bir takım hediye mağazaları, tezgâhları karşıladı bizi yolun başında Tabii iyi de olmuş hemen kaptık birkaç bir şeyler maksat hatıra kalsın. Her yer tıklım tıklım herkesin elinde makinesi fotoğraf çekiyor, çekiliyor. İlk olarak karşıda balkon tarzında geniş bir alan karşılıyor sizi. Buradan bakıyorsunuz şelaleye. Yan taraflar restaurant vs. alanlar için ayrılmış. Şelaleye karşı güzel bir yemek yemek  isteyenler için son derece iyi düşünülmüş. Onun dışında bazı yerler koruma altına alınıp kimse geçmesin diye kapatılmış. Bunun amacı tabii ki kayalıklardan kimse kayıp düşmesin kimseye zarar gelmesin. Ama biz durur muyuz yok. Her Klasik halk gibi atlıyoruz zincirin üstünden kayalık bölgeye. Fotoğraf çekilicez ya! E bide gelmişken ayağımızda şu suya bir değsin değil mi?
Çok geçmeden uyarı alıp çıktık. Normal geniş alanda güzel bir açı bulup anı ölümsüzleştirdik. Tabi bunun için biraz kalabalığı bekledik sonuçta herkes gelmiş görmüşken bir fotoğrafta çekileyim derdinde. Manzarayı güzelce izledikten sonra artık dönme vakti gelmişti. Bir de hediyelik satış alanını son bir kez daha gezip alacaklarımızı alıp tekrar bindik otobüslere. Mutlu mesut şarkılı türkülü hotel’in yolunu tuttuk.

Manavgat Maceram işte böyleydi. Sizde benim gibi dümdüz doğal bir alanda şelale hayali kuruyorsanız pek öyle değil tabi. :)
Ama iyi ki de gittim iyi ki de gördüm sadece şelalenin manzarası bile buna değerdi. Bütün fotoğraflar kartpostal gibi çıkmış. Tabi izin almadığımdan onları yayınlamadım ama pek bi güzeldi her şey.Sevgiyle kalın…


                                                           *TugceCalıskanerler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder